"כל אדם הוא עולם ומלואו בעל תורשה ואורח חיים מסויים ולכן משפיעים עליו כוחות היחודיים לו. זוהי אומנות לאבחן ולהבין כוחות אלו ובהתאם, לבצע טיפול נכון." אורי פוביצר

אורי פוביצר בתוכנית "בריאות" בהנחיית פרופ' קרסו

עדכונים

 • סיפורי ריפוי

  סיפורי ריפוי לאורך השנים אני נוכח ליכולת המופלאה של גופנו לרפא את עצמו, ולהרגיש שלוה גם במצבים פיזיים ורגשיים לא נעימים.   מבריא שפגשתי השבוע התלונן על שריפה ונימול בידיים  מזה כחצי שנה מאז ניתוח […]

  קרא עוד
 • לוקחים אחריות על הבריאות

  לוקחים אחריות על הבריאות _   נחזיר לעצמינו את יכולת הריפוי ושמירת הבריאות לאורך זמן במספר מפגשים הכוללים הרצאה ותרגול  צ'י קונג, לאורך השנים אני נוכח ליכולת המופלאה של גופנו לרפא את עצמו, ושאנו בעיקר צריכים ליצור […]

  קרא עוד
 • מחקר אשר בדק האם תאי צ'י משפר תחושה ברגליים באנשים הסובלים מנוירופתיה סוכרתית ומחלות שונות

  מחקר אשר בדק האם טאי צ'י משפר תחושה ברגליים באנשים הסובלים מנוירופתיה סוכרתית ומחלות שונות _ _ התפרסם: בDIABETES TECHNOLOGY & THERAPEUTICS, Volume 9, Number 3, 2007 קישור למחקר: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17561798 _ הסבר: טאי צ'י הראה […]

  קרא עוד

אודות אורי פוביצר

בוגר לימודי רפואה סינית, טווינה וצמחי מרפא בקמפוס ברושים, אוניברסיטת ת"א.
לימודים והתמחות בטיפול בסוכרת באוניברסיטה ובבית החולים לרפואה סינית בצ'נגדו, סין (Chengdu Hospital Of Traditional Chinese Medicine), בהדרכת פרופ' Qi Luguang .
בעבר עברתי השתלמות בבית החולים אסף הרופא ביחידה לכף רגל סוכרתית ובמחלקה האורטופדית.
כשש שנים אחראי על השירות לחולי סוכרת ומטפל במרפאה לרפואה משלימה של המרכז הרפואי הלל יפה.

 

במסגרת זו עבדתי בשיתוף פעולה עם המחלקות השונות, ביניהן גם עם המחלקה לאנדוקרינולוגיה וסוכרת ועם המחלקה הנוירולוגית לטיפול בכאב.
מרצה ומנחה סדנאות בתחום הבריאות והרפואה הסינית. למשל, ב"סדנת-גל" במרכז לשיקום נכי צה"ל במרכז הרפואי שיבא, בקמפוס ברושים- מכללה לרפואה משלימה ועוד.

 

קהל היעד להרצאות: אנשי סגל במחלקות בתי החולים, בני נוער, אוכלוסיית הגיל השלישי ועוד.

 

מתאמן ומלמד צ'י-קונג וטאי צ'י, אמנויות תנועה וריפוי סיניות

 

על הגישה הטיפולית

כל חיי אני עוסק בגוף האדם וסביבתו. עוד כילד בכפר נהגתי להתבונן על הסביבה בה גדלתי: צמחים, עצים, פרחים שלוליות… בתיכון התאמנתי בכיתת אתלטיקה, ובצבא שירתי ביחידת חילוץ והצלה, וליוויתי תהליכי חילוץ ושיקום נפגעים.
במהלך השנים נחשפתי לעובדה שעל האדם פועלים כוחות שונים שמשפיעים על בריאותו.

 

הרפואה הסינית – שמבוססת על ניסיון של יותר מ-2500 שנים וממשיכה להתפתח גם היום – מהווה בשבילי מקור השראה עצום להבנת הכוחות הפועלים על האדם ועל העולם בכלל.

 

הסינים הם אנשים פרקטיים והם נעזרים בכל מה שניתן כדי להיטיב עם המטופל. לדוגמה, המחלקה האנדוקרינית שבה התמחיתי בסין היא חלק מבית חולים שנוהג לשלב בטיפול צמחי מרפא, אקופנקטורה וטווינה יחד עם בדיקות מעבדה, הדמיה (רנטגן), תרופות ועוד.

 

כך גם אני… ממשיך להיות סקרן ונוהג לשלב בעבודה במרפאה גישות שונות שמציעות מגוון של פתרונות שיכולים להיות יעילים לטיפול בבעיות שונות.
במרפאה אני שם דגש על טיפולים שיעזרו להגיע לבריאות מיטבית שתישמר לאורך זמן.

 

טיפולים שהוכחו מחקרית ומאופיינים במקצועיות, ברגישות ובאהבת האדם.