תרגול צ’י-קונג וטאי-צ'י מחזק את יכולת הריפוי הטבעי של הגוף מגביר ריכוז ורוגע אורי פוביצר

אורי פוביצר בתוכנית "בריאות" בהנחיית פרופ' קרסו

עדכונים

 • סיפורי ריפוי

  סיפורי ריפוי לאורך השנים אני נוכח ליכולת המופלאה של גופנו לרפא את עצמו, ולהרגיש שלוה גם במצבים פיזיים ורגשיים לא נעימים.   מבריא שפגשתי השבוע התלונן על שריפה ונימול בידיים  מזה כחצי שנה מאז ניתוח […]

  קרא עוד
 • לוקחים אחריות על הבריאות

  לוקחים אחריות על הבריאות _   נחזיר לעצמינו את יכולת הריפוי ושמירת הבריאות לאורך זמן במספר מפגשים הכוללים הרצאה ותרגול  צ'י קונג, לאורך השנים אני נוכח ליכולת המופלאה של גופנו לרפא את עצמו, ושאנו בעיקר צריכים ליצור […]

  קרא עוד
 • מחקר אשר בדק האם תאי צ'י משפר תחושה ברגליים באנשים הסובלים מנוירופתיה סוכרתית ומחלות שונות

  מחקר אשר בדק האם טאי צ'י משפר תחושה ברגליים באנשים הסובלים מנוירופתיה סוכרתית ומחלות שונות _ _ התפרסם: בDIABETES TECHNOLOGY & THERAPEUTICS, Volume 9, Number 3, 2007 קישור למחקר: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17561798 _ הסבר: טאי צ'י הראה […]

  קרא עוד

צ’י-קונג וטאי-צ'י בעמק חפר ובגליל

צ'י קונג וטאי צ'י הם אומנויות תנועה שמקורם בסין מלפני יותר מ 5000 שנים.
תרגולים אלו יעילים ביותר בטיפול בכאבים כרוניים ואקוטיים, תורמים לבריאות ואיזון גוף-נפש

 ומחזקים את יכולת הריפוי הטבעי של הגוף. התרגול מתאים לכל אדם (גם בישיבה).

 _

מחקרים מהשנים האחרונות הראו שהתרגול בצ'י-קונג וטאי-צ'י תורם לאיזון ולשיפור בעיות בריאותיות כגון: סוכרת, יתר לחץ דם, מחלות אוטו-אימוניות, פיברומיאלגיה, חוסר שיווי משקל, פוסט טראומה ועוד.

כיום משלבים צ'י-קונג וטאי-צ'י בבי"ח תל השומר במחלקה האונקולוגית, בבי"ח איכילוב, ובבתי חולים נוספים במחלקות השונות. לקריאת מאמרים ומחקרים בנושא צ'י-קונג וטאי-צ'י- לחץ כאן

 _

שיעור צ'י קונג מורכב מחימום של כל מפרקי הגוף ולאחריו תרגילים מיוחדים שמאופיינים בתנועה עם כוונה למה שאנו מעוניינים שייקרה בגוף, למשל תרגיל עם כוונה להרפיה של השרירים בגב התחתון, חיזוק מערכת הנשימה, חיזוק מערכת הכליות והשתן ועוד. לאחר התרגול העיקרי נעשית הרפיה ועיסוי אישי.

 _

טאי-צ'י הינה אומנות לחימה מדהימה שנוצרה במאה ה17 להגנה עצמית. הטאי-צ'י מבוסס על פילוסופיה, תיאוריה וטכניקה ייחודית מתוך הרפואה הסינית. התרגול משלב תרגילי צ'י קונג ולאחר מכן תרגול ה"קאטה"- רצף תנועות טאי- צ'י המשמשות להגנה והתקפה. תרגול ה"קאטה" יוצר זרימה בגוף, ריכוז ושלווה הנמשכים לאורך זמן. מיליונים ברחבי העולם מתרגלים טאי-צ'י וצ'י-קונג בעיקר למטרות בריאות וכרפואה מונעת.

 

 _

אורי פוביצר מלמד צ'י קונג בשיטת WISDOM HEALING QIKONG בסדנא בבית אורן 2015

מלמד צ'י קונג
בשיטת WISDOM HEALING QIKONG בסדנא בבית אורן 2015

 

יתרונות התרגול

 

 • תרגול צ'י-קונג וטאי-צ'י מחזק את הגוף פיזית ומנטאלית, מחדד את החושים ואת תשומת הלב לעצמנו ולסביבה. כמו כן התרגול הוא מדיטציה בתנועה ולכן במהלך השיעור נוצרת שלווה ורגיעה שממשיכה גם אחריו.

 • התרגול בטאי-צ'י ובצ'י-קונג גורם לנו להרגיש ולהבין את הכוחות שפועלים עלינו

דרך התנסות -דרך הגוף.

 • התרגול משנה את התנהלותנו הפיזית והרגשית ממצב של הרגל ותגובה לא רצוניים – "אוטומטיים", למצב של שליטה רצונית – "אוטונומית". כתוצאה מכך, הרגל ותגובה אוטומטיים הגורמים לשלל תופעות כגון תפיסות שרירים, חרדה, וכד', משתנים לאפשרות בחירה מתי ואיך להגיב וכתוצאה מכך נוצרת תחושת קלילות ושלווה. 

 –

אחת המתרגלות צ'י-קונג כתבה: "עבורי השעור הינו אי של שקט ושפיות ברוכה בתוך סערות החיים. תחושת רוגע והתרגעות, התכנסות פנימה לתוך הגופנפש שמלווה בעבודה פנימית ומנטלית מאד מאומצת ,בנסיון לסלק הצידה את המחשבות וההתעסקות בטרדות היום, להמצא  במקום של"כאן ועכשיו",וזה לא פשוט כל ועיקר. חשוב לי לציין  שהתחושות שלי ,שעל גבי הדף ,נראות מאד בומבסטיות ,הן לגמרי אמיתיות. בחירת כל מלה ומלה היא מוקפדת.ללא ספק ההשפעה הכל כך עמוקה עלי נגזרת מנוכחותו של אורי, המורה שלנו,איש מיוחד ומלא אור שמנהל את השעור בצורה כל כך מקצועית, בחכמת הלב, בצניעות וענווה. ממליצה בחום. נסו ותתנסו- הגר גילה."

 –

מתרגלת נוספת כתבה: " זה זמן רב שהרגשתי אי יציבות כללית גם כשהלכתי לא תמיד הלכתי בקו ישר. במקלחת נעזרתי במה שאפשר היה להיאחז כדי לעמוד יציב. לפני חצי שנה התחלתי עם אורי בשיעורי צ'י-קונג ולאחר כחודשיים הרגשתי שיפור ביציבה. היום אינני נעזרת בכלל, ההליכה יציבה ובכלל ההרגשה נפלאה, אני מרגישה באופ כללי נפלא ואני בטוחה שיש לזה קשר עם השיעורים בצ'י-קונג. ממליצה מכל הלב."

 

 

קבוצות תרגול טאי צ'י וצ'י קונג בקיבוץ גבעת חיים איחוד

ובבית קשת בגליל ליד הר תבור

לשיעור נסיון ללא עלות 054-6545054

_

קצת סינית

המילה צ'י- 氣) QI) מייצגת את "אנרגיית החיים". אנרגיה זו זורמת בגופנו, סביבנו ובכלל. כאשר אנרגיה זו זורמת ללא הפרעה אנחנו מרגישים חיוניים ובריאים. אם האנרגיה לא זורמת בהרמוניה בגופנו או בינינו לבין הסביבה שלנו. – נרגיש חוסר איזון זה לעיתים ככאב או כמחלה.

 –

המילה קונג- 功) KONG) פירושה מיומנות שנובעת מתרגול. צ'י קונג (Qi Kong), אם כן, היא מיומנות הנעה ושליטה בצ'י. בסין מתרגלים צ'י קונג במשך אלפי שנים ומהצ'י קונג התפתחה בהמשך אומנות הלחימה טאי-צ'י, או בשמה המלא טאי-צ'י צ'ואן (Tai Ji Quan) .

המילה טאי-太極)  TAI)  פירושה בתרגום פשוט: "מוט גדול". המשמעות של מונח זה – אומנות לחימה ותרגול המאפשרים להגיע לפוטנציאל אינסופי של בריאות גופנית רגשית ומנטלית.

 –

אודותי

מורה לצ'י-קונג וטאי-צ'י עם ניסיון רב, מומחה ברפואה סינית וטיפול בסוכרת, כאבים ובעיות עצביות-נוירופתיה.

 • התמחיתי בבי"ח בסין בטיפול בסוכרת וסיבוכיה.
 • עבדתי בבי"ח הלל יפה במחלקה לסוכרת ובמחלקת הכאב.
 • לימדתי צ'י קונג בסדנה שיקומית לנכי צה"ל בבי"ח שיב"א.

לאורך השנים הוכשרתי עם מורים רבים בצ'י-קונג וטאי-צ'י. ביניהם חיים שוורצמן, עברתי הסמכת מורים עם מאסטר מינגטונג גו ב WISDOM HEALING QIGONG .

"אוהב ומשלב בחיי את אומנויות וצורות הריפוי הסיניות העתיקות אשר מעוררות את היכולת המופלאה של הגוף לרפא את עצמו, מלמדות תנועה נכונה ומשמשות כרפואה מונעת" 

כיום מטפל ברפואה סינית ומלמד קבוצות צ'י-קונג וטאי-צ'י  בעמק חפר בגבעת חיים איחוד ובגליל בבית קשת.

הסמכת מורים בשיטת "Wisdom Healing Qi Kong"  עם מאסטר מינגטונג גו

_

הסמכת מורי צ'י קונג

הסמכת מורים ראשונה בארץ בWisdom Healing Qikong

בשיטה זו ריפאו מחלות שונות בבית חולים הגדול ללא תרופות בסין המכונה "Huaxia Zhineng" התרגול מתאים לבני אדם שמעוניינים לקחת אחריות על בריאותם ולהרגיש כיצד הם עוזרים לעצמם בעזרת תרגול צ'י קונג עם נסיון של אלפי שנים ומיליוני אנשים שריפאו את עצמם. התרגול נעשה בעמידה וישיבה ומתאים לרוב האנשים.

בתמונה מעלה חברים בהסמכת מורי צ'י-קונג: ענת שרייבר, אספה פלד, נירה רבינוביץ, דריה איל, דינה שפריר, ענבל רז, חיים שוורצמן, גילי שרון, אוהד קדם ואני מימין.

_

_

סרטון המדגים תנועה של טאי צ'י בסגנון צ'ן 

Demonstration by Master Chen Xiaowang 陳小旺

 

_

לשיעור נסיון ללא עלות 054-6545054